ΚΕΡΚΥΡΑ: Η ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ "ΗΡΑΚΛΗΣ" ΕΠΝΙΞΕ ΤΟΥΣ ΦΑΙΑΚΕΣ¨!!!

MVP TOY ΑΓΩΝΑ Ο ΚΡΙΣ ΛΟΗΣ
Μέσω του  του CORFU NEWSit οι άνθρωποι της ΑΕ Φαιάκων εξέφρασαν τις θερμές τους ευχαριστίες προς τον Ηρακλή, για την εξαιρετική φιλοξενία.
                                                                                           Του Nikola Souris
Ο εκρηκτικός πρόεδρος του ΗΡΑΚΛΗ  κ. ΑΛΕΚΟΣ ΠΟΥΛΗΣ  ένα κουβάρι με τους παίκτες !
Παίζοντας ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο στο Β Ημίχρονο ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ κέρδισε εύκολα τον ΑΣ ΦΑΙAΚΩΝ με 3-0 έχοντας έναν εκπληκτικό Κρίσ Λόη σε πολύ μεγάλα κέφια που σκόραρε μάλιστα και 2 φορές στο 41΄με πλασέ από πάσα του Σπύρου Γκερέκου και στο 80΄με σουτ
Το άλλο ΓΚΟΛ του ΗΡΑΚΛΗ πέτυχε ο Μιχάλης Ασημακόπουλος στο 46΄ύστερα από πάσα πάλι του Σπύρου Γκερέκου

Το ματς ήταν μέτριο στο πρώτο Ημίχρονο και έγιναν λίγες φάσεις με σημαντικότερη αυτή στο 39΄όταν από εκπληκτική μπαλιά του Σπύρου Πουλή ο Μιχάλης Ασημακόπουλος με κεφαλιά βρήκε το δοκάρι

Στο Β Ημίχρονο η ομάδα του Μπάμπη Αρβανιτάκη έβαλε την μπάλα κάτω και έπαιξε ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο ,πέτυχε δύο ΓΚΟΛ και έχασε πολλές ευκαιρίες με τους: Κρίς Λόη στο 56΄,60΄,65,80΄,Σπύρο Πουλή στο 61΄,και Έντρι Χότζα στο 85΄.87΄,και 90΄.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα  των Φαιάκων δεν δημιούργησε ούτε μια ευκαιρία για ΓΚΟΛ ,ενώ η επιστροφή του Γιάννη Πουλή στην Άμυνα  ύστερα από πολύ καιρό, έδωσε σιγουριά και εγγύηση στους Γηπεδούχους
ΑΡΙΣΤΗ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΩΝ ΜΑΡΤΗ -ΑΝΔΡΙΩΤΗ -ΑΥΘΙΝΟΥ
                                                ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μπ. Αρβανιτάκης): Μακρής, Ασημακόπουλος, Σπ. Πουλής, Πανδής, Φαγογένης, Ζωχιός, Ζέρβας, Γκερέκος, Γραικός, Γ. Πουλής, Λόης. Έπαιξαν και οι: Χότζα, Βαγγαλάτης, Ιμβριώτης.
ΑΕ ΦΑΙΑΚΩΝ (Ν. Καρβούνης): Χανδρινός, Β. Καλιακμάνης, Μεταλληνός, Τσιάβος, Τούρλας, Προβατάς, Γιαουπάι, Χρ. Κούρκουλος, Μαρίτσας, Τρέτσης, Μεσημέρης. Έπαιξαν και οι: Πέριμαν, Νάσιος, Κορωνάκης.

Ένας από τους καλύτερους διαιτητές της Κέρκυρας ο κ.Μάρτης ήταν ο άρχοντας του αγώνα με δίκαια και εξαιρετικά σφυρίγματα....

όπως και οι βοηθοί του επίσης ήταν εξαιρετικοί οι κ. Αυθίνος  αριστερά και ο κ. Αδριώτης δεξιά