ΝΙΚΗΣΕ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ 2-0 ΤΟΝ...

...ΑΟ ΒΕΛΟΣ ΒΕΛΟΝΑΔΩΝ
                                                      Γράφει ο Νikola Souris
Νίκη επιτέλους για τον ΗΡΑΚΛΗ ΑΓΙΩΝ  ΔΕΚΑ  με 2-0 σήμερα το απόγευμα στο κανόνι
Η ομάδα του Κώστα Θεοτόκη επιβλήθηκε πιο άνετα από όσο δείχνει το σκορ αφού είχε σε όλο το ενενηντάλεπτο τον έλεγχο του αγώνα και δεν κινδύνεψε παρά μόνο στο...
... 89 και ενώ το σκορ ήταν 1-0 με ισοφάριση
Ο ΗΡΑΚΛΗΣ  σε όλο το πρώτο ημίχρονο παίζοντας κοντρολ ποδόσφαιρο κυκλοφόρησε την μπάλα ελέγχοντας το ματς και έδειξε ποιος θα είναι το αφεντικό του αγώνα χωρίς όμως να γίνει η σπουδαία φάση
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν συναρπαστικό με ωραία πάλι τακτική από τον Κώστα Θεοτόκη και κοντρόλ ποδόσφαιρο και τις γραμμές κοντά πήρε αυτό που ήθελε
στο 20 λεπτό ωραία πάσα του Κουμανάκου στον Σουρβίνο που κρεμάει τον πολύ καλό τερματοφύλακα του ΒΕΛΟΥΣ  Μηλιώτη Θ και κάνει το 1-0 από την μικρή περιοχή
Η φάση του αγώνα έγινε στο 89
Ο Μανώλης του ΑΟ ΒΕΛΟΥΣ από το ύψος της μικρής περιοχής σε ένα μοναδικό τετ ατ τετ απέτυχε να ισοφαρίσει αφού και τα 2 σουτ που εξαπέλυσε εξουδετερώθηκαν από τον τερματοφύλακα του ΗΡΑΚΛΗ Νίκο Σπίνουλα και το δοκάρι.
Στο επόμενο λεπτό ο νεοεισελθόντας Σπάτουλας Α από ωραία σέντρα του Κουμανάκου με υποδειγματική κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0