ΚΕΡΚΥΡΑ: ΕΧΑΣΕ 2-0 Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΟ ΚΑΒΟ

Έπιασε πέναλτι ο Γιώργος Νταικος και …..τα άπιαστα  !!!!
                                                                                                        Νikola Souris

Με πολλές ελλείψεις παρουσιάστηκε ο ΗΡΑΚΛΗΣ
Πολύ καλή δουλειά από τον Σπύρο Γιαννούλη  που είδε τους "Μπέμπηδες" του,που άφησαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον , να κοιτούν στα μάτια τον ΚΑΒΟ

Στις κερκίδες του γηπέδου ο Παναγιώτης Κορομπόκης που είδε τον αγώνα, αφού την 1η αγωνιστική  ο ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ αντιμετωπίζει τον ΗΡΑΚΛΗ
Ευχαριστήριο Δελτίο Τύπου προς στα Κερκυραϊκά ΜΜΕ εξέδωσε η ομάδα του «Βουνού», που ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ  τους ανθρώπους του ΑΟ ΚΑΒΟΣ για την άριστη φιλοξενία που επεφύλαξαν  στην αποστολή της ομάδας τους

Γιώργος Ντάικος
Την ήττα γνώρισε ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ από τον ΚΑΒΟ στη Λευκίμμη χτες το απόγευμα καθώς ηττήθηκε με 2-0, σε ένα πολύ καλό αθλητικό ματς

Ο ΚΑΒΟΣ ήταν πολύ καλύτερος έχασε πέναλτι, είχε δοκάρι και πολλές ευκαιρίες.

Το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αλλά  οι παίκτες της γηπεδούχου ομάδας είχαν την ατυχία να πέσουν πάνω σε έναν εκπληκτικό γκολκίπερ, τον νεαρό  Γιώργο Νταικο, γιο του γνωστού Κερκυραίου τερματοφύλακα Σπύρου, που για πολλά χρόνια τίμησε τα Κερκυραϊκά γήπεδα και την κορυφαία ομάδα του Νησιού μας τον ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ με την παρουσία του !!!

Ο Γιώργος Ντάικος είναι φετινό απόκτημα του ΗΡΑΚΛΗ ύστερα από εισήγηση του Σπύρου Γιαννούλη

Το σκορ άνοιξε στο 5΄ο Κώνστα Σάντα με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και
το 2-0 έγινε ακριβώς στο ίδιο λεπτό του Β΄ ημιχρόνου 'ύστερα από κόρνερ και κεφαλιά καρφωτή του Κυριάκου Λυμπόπουλου

Στο 60΄έιχε δοκάρι ο ΑΟ ΚΑΒΟΣ σε σουτ του Χρήστου Λειτούργη, ενώ στο 68΄ ο Γιώργος Ντάικος απόκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε ο Δημήτρης Βλάσσης
Ο ΗΡΑΚΛΗΣ είχε καλες στιγμές με τον Γιωργο Σουρβίνο στο 37΄οταν σε τετ-α-τετ απόκρουσε ο επίσης καλός τερματοφύλακας του ΚΑΒΟΥ Δημήτρης Μακαντάνης