Σάββατο 8 Ιανουαρίου 2011

ΑΠΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ - ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ 1-1

ΜΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ ΤΟΜΠΡΟ......
Ισόπαλοι αναδείχτηκαν ο ΑΠΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ και ο ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ με τέρματα 1-1 σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο του Ολύμπου για το πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας  ποδοσφαίρου ποδοσφαίρου Κέρκυρας.
Το ματς ήταν κακό στο πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη έγινε ένα πολύ όμορφο παιγνίδι αποζημιώνοντας έτσι τους εκατό περίπου φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο αψηφώντας το κρύο
Σε αυτό βοήθησε πολύ  η διαιτησία του Ανδρέα Τόμπρου και των βοηθών του Γιώργου Σκούρα και Αναστασίας Ρούσσου ,δίνοντας ένα πραγματικό ρεσιτάλ και κρίμα που δεν ήταν εκεί ακόμη και διαιτητές ανώτερων κατηγοριών και επαγγελματικών ίσως του ποδοσφαίρου μας, να παρακολουθήσουν και να μάθουν πόσο όμορφο είναι το άθλημα όταν ο διαιτητής είναι άψογος και ξέρει καλά αυτό που κάνει.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 55 λεπτό με Γκολ του Κώστα Μαρτίνου με κοντινό πλασέ και είχαν την εδαφική υπεροχή στο δεύτερο ημίχρονο αλλά οι σωτήριες αποκρούσεις  του Τερματοφύλακα των γηπεδούχων  Μιλτιάδη Μακρή δεν επέτρεψαν την διεύρυνση του σκορ
Όμως  η ομάδα των  Κώστα Θεοτόκη και Ερωτόκιτου  Ζωχιού αντέδρασε στο τέλος .
  Σε ένα κόψιμο του Σπύρου Πουλή με γρήγορη μεταβίβαση ακριβείας  , βρήκε αριστερά στην μεγάλη περιοχή στον Φώτη Βλαχόπουλο και τροφοδότησε στο ύψος του πέναλτι τον σκόρερ Δημήτρη Ζωχιό  που πέτυχε ένα σπάνιας ομορφιάς Γκολ  και ισοφάρισε στο 90+ .
Από την ομάδα του ΑΠΣ ΗΡΑΚΛΗ κίτρινες κάρτες είδαν οι Σπύρος Πουλής και Δημήτρης Ζωχιός ενώ από την ομάδα του ΑΟ ΚΟΝΤΟΚΑΛΙ οι Μπεκάρης Ανέστης και Λιάκουρας Δημοσθένης