ΟΛΥΜΠΟΣ – ΚΑΣΣΙΩΠΗ 3-2
                                                                                                                   Γράφει ο Nikola Souris
Ο Όλυμπος  είναι ο Κυπελλούχος Κέρκυρας  2010 - 2011
στον καλύτερο τελικό που έχουμε ποτέ παρακολουθήσει.....
 Ο Όλυμπος Κέρκυρας επικράτησε 3-2 της Κασσιώπης  στην εκπνοή του αγώνα  με κεφαλιά του Πουλημένου, προσθέτοντας στην συλλογή του το 15ο τρόπαιο της ιστορίας του.

ΜVP o Μιχάλης Κονισπολιάτης

Τυχεροί στάθηκαν όσοι βρέθηκαν στις εξέδρες του Εθνικού σταδίου Κέρκυρας και παρακολούθησαν τον καλύτερο ίσως τελικό που έχουμε δει ποτέ στην Κέρκυρα.
Με τους δύο τεχνικούς να δίνουν ρεσιτάλ από τον πάγκο, τις δύο ομάδες να παίζουν εκπληκτικό ποδόσφαιρο και ενα παίκτη τον Μιχάλη Κονισπολιάτη να εκθέτει πολλούς που ασχολούνται με την επαγγελματική ομάδα του ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ , αποδεικνύοντας  πως πολλά παιδιά της Κέρκυρας έχουν θέση στην επαγγελματική ομάδα του νησιού μας.

Τα Γκολ: Στο 31 λεπτό ο Όλυμπος προηγήθηκε  1-0 με τον Βασιλάκη ,στο 35λ επτό ισοφάρισε η Κασσιώπη με τον Πελάη και οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια ισόπαλες με 1-1
Στο 72 λεπτό ο Φούκης έκανε το 2-1 για τον Όλυμπο και ισοφάρισε η Κασσιώπη  πάλι με τον Πελάη σε 2-2 στο 86 λεπτό.
Το τελικό 3-2 έγραψε στο 94 λεπτό ο Πουλημένος χαρίζοντας το τρόπαιο στην ιστορική ομάδα της Γαρίτσας
Μελανό σημείο ήταν ο σοβαρός τραυματισμός στο 14 λεπτό του Γκούτμαν,
Ο παίκτης της Κασσιώπης μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Νέο  Νοσοκομείο Κέρκυρας οπου διαπιστώθηκε εξάρθρωση γονάτου.

Ο  κορυφαίος Κερκυραίος διαιτητής Τάσος Κάκος ήταν ο άρχοντας του αγώνα με βοηθούς τους Στόικο και Κατσούρη

ΟΛΥΜΠΟΣ (Γιάννης Γκαμπέτας): Αβραμιώτης, Γκολόσης, Κλίντης, Βασιλάκης, Α. Παππάς, Πουλημένος, Τσεβανέδης, Γραμμένος, Πάγκαλης, Φούκης, Λουκούμης (46΄ Κονόμι)
ΚΑΣΣΙΩΠΗ (Σπύρος Γιαννούλης): Κουτσούρης, Κουρσάρης, Μ. Κονισπολιάτης, Αυλωνίτης, Βιτουλαδίτης, Πετρόγιαννης, Γκούτμαν (15΄ λ.τ. Κόντης), Ν. Κονισπολιάτης (88΄ Λ. Γρίβας), Στρατηγός, Πελάης, Χόντζα (62΄ Κανάνι)
Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΕΤΑΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ  ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ  START ZΩΝΤΑΝΑ!