Δευτέρα 14 Μαρτίου 2011

ΝΤΕΡΜΠΥ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥ !

ΑΠΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ - ΑΟ ΒΙΤΑΛΑΔΕΣ 2-2
Σε ένα συναρπαστικό ματς που έγινε στο γήπεδο της ΕΠΣΚ στο κανόνι χτες το μεσημέρι ο ΑΠΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ ΚΑΙ Ο ΑΟ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2.
Ένα ματς που κράτησε το ενδιαφέρον αμείωτο των θεατών που βρέθηκαν στο γήπεδο αφού τα είχε όλα.
Τέσσερα Γκολ ,αποβολή ,πολλές κίτρινες κάρτες, η μπάλα πάνω κάτω,δοκάρια,και πολλή καλή διαιτησία.
Μπροστά στο διαιτητικό τρίο των Πουλημά Ν ,Δράμπαλου Β, και Βλάσση Θ,οι ομάδες παρατάχθηκαν ως εξής
ΑΠΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ Μακρής Μίλτος,Δαφνής Μ, Πουλής Σ,Πουλής Ι,Σπάτουλας Α,Ζωχιός Δ(C),Λιάκουρας Δ,Ανυφαντής Σ,Μακρής Μ,Γουλιαρμής Α,Πανδής Δ
ΑΟ ΒΙΤΑΛΛΑΔΕΣ   Βλάσσης Σ,Πανδής Β,ΒάρεληςΑ,Τάσσης Γ,Ρέβης Χ,Βλάσσης Μ,Λιόπουλος Α,Κουλούρης Φ,Σάντα Ε,ΜοναστηριώτηςΑ(C ),Σουλάνης Β
Ο Ηρακλής προηγήθηκε στο 25 λεπτό με τον Ανυφαντή Σ ,όμως σε ένα κόρνερ των φιλοξενουμένων στο 31 λεπτό που εκτέλεσε ο Μοναστηριώτης αφού δημιουργήθηκε σύγχυση στην περιοχή των γηπεδούχων με αυτογκόλ έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του ο Σπάτουλας για να γίνει το 1-1
Η υπεροχή των γηπεδούχων όμως ήταν αυτή που έφερε το 2-1 με σκόρερ πάλι τον Σ Ανυφαντή στο 38 λεπτό
Στην επανάληψη  ο ΗΡΑΚΛΗΣ μπήκε στο γήπεδο με δύο αλλαγές
Τη θέση του πολύ καλού Μακρή Μ πήρε ο Δ Χονδρογιάννης, και του Α Γουλιερμή ο Ν Ζωχιός ,αλλαγές που δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα.
Οι ομάδες παίζοντας γρήγορο ποδόσφαιρο και πιο πολύ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν ,αλλά τελικά  ο ΑΟ ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ ήταν αυτός που κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Σάντα στο 75 λεπτό με σουτ και να κάνει το 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, ενώ παραλίγο να κλέψει η ομάδα των ΒΙΤΑΛΑΔΩΝ και την νίκη όταν δευτερόλεπτα πριν την λήξη είχε σουτ στο δεξιό δοκάρι της εστίας του Μίλτου Μακρή με τον Μοναστηρίώτη.
Στο 81 λεπτό αποβλήθηκε ο ποδοσφαιριστής του ΗΡΑΚΛΗ Λιάκουρας με δεύτερη κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο παίξιμο,
Για τον ΗΡΑΚΛΗ  έπαιξε ακόμη ο Α Τσάλα , ενώ για τον ΑΟ ΒΙΤΑΛΑΔΕΣ και  οι Βάρελης Φ,Βάρελης Σ,Βούλγαρης Σ
Πολύ καλή η διαιτησία των Πουλημά Ν, Δράμπαλου,Β,Άριστη του Επόπτη Θ Βλάσση(Φωτο κάτω δεξιά)
Από τον ΗΡΑΚΛΗ ξεχώρισαν οι Μίλτος Μακρής, Σπύρος Πουλής,Γιάννης Πουλής , Ανυφαντής Σ,Μακρής Μ,και ο Δ Ζωχιός.
Από τον ΑΟ ΒΙΤΑΛΑΔΕΣ Βλάσσης Σ,Σάντα Ε,Μοναστηριώτης Α,Σουλάνης Β
Πάντως και οι δύο ομάδες έχουν πολλές ελπίδες για άνοδο,και είναι από τις καλύτερες στην κατηγορία της Α Κέρκυρας.