Κυριακή 27 Μαρτίου 2011

ΕΧΑΣΕ ΠΑΛΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ

ΑΠΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ -ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ 3 - 4
                                                                                                               Γράφει ο Nikola Souris
Την δέυτερη συνεχόμενη ήττα του γνώρισε  ο ΑΠΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ απο τον ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΑΦΡΑΣ με 3-2.
ΧΑΤ ΤΡΙΚ Ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΡΙΓΓΑΣ  για τον Ατρόμητο.  ΔΥΟ ΓΚΟΛ Ο ΚΡΙΣ ΛΟΗΣ για τον Ηρακλή.SUPER STAR O TΑΣΟΣ ΚΑΚΟΣ
Οι δύο ομάδες έπαιξαν καταπληκτικό ποδόσφαιρο σε ένα ματς που είχε εφτά γκολ δοκάρι  δύο αποβολές και ένα πραγματικό σεμινάριο διαιτησίας από τον κορυφαίο Έλληνα διαιτητή των τελευταίων πενήντα χρόνων Τάσο Κάκο
Ο Έλληνας Κολίνα σε ένα ευχάριστο γι αυτόν απόγευμα ήταν για μιά ακόμη φορά αλάνθαστος με πολλά τρεξίματα , ήταν πάντα μέσα σε όλες τις φάσεις, με άριστα σφυρίγματα , επιβάλλοντας  τον απόλυτο σεβασμό σε  όλους τους ποδοσφαιριστές προπονητές και παράγοντες  μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Αξίζει να σημειωθεί πως άριστοι  ήταν επίσης και οι πολύ νεαροί βοηθοί του Προβατάς Σπύρος και Σκορδίλης Θεοχάρης που σίγουρα θα έχουν να θυμούνται αυτήν την εμπειρία τους για πολλά χρόνια , βοηθώντας  σε αυτό το ματς τον καλύτερο διαιτητή που έβγαλε ποτέ η χώρα.
Το ματς ξεκίνησε δυνατά με τις δύο ομάδες να προσέχουν την άμυνα .
Στο 22 λεπτό  έγινε το 0-1 με απ ευθείας κτύπημα φάουλ ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ αφού  ο Σπάτουλας ανέτρεψε τον  Ρίγγα Β τραβώντας τον από την φανέλα που ήταν σε προφανή θέση για γκολ και είδε απ ευθείας την κόκκινη κάρτα του κ. Κάκου
Το 1-1 έγινε λίγα λεπτά αργότερα όταν από κάθετη πάσα του Γουλιαρλμή ,ο Κρις Λόης πέρασε και τον τερματοφύλακα του Ατρόμητου.
Στις αρχές του Β ημιχρόνου  ο Ηρακλής πίεσε είχε δοκάρι με τον Γουλιαρμή στο 51λεπτό ,όμως ο Ατρόμητος ήταν αυτός που  έκανε το 1-2 με τον Ανδρέα Ρίγγα 5 λεπτά αργότερα στο  56λεπτό.
Στο 67 λεπτό ο Ανδρέας  Ρίγγας  πάλι με σουτ έκανε το 1-3 ενώ στο 76 λεπτό ο εκπληκτικός Κρις Λόης το 2-3.
Το 2-4 έγινε στο 83 με τον Σιδηρόπουλο με σουτ από πλαγία δύσκολη θέση
Στο 89 απεβλήθη με 2η κίτρινη κάρτα ο παίκτης του Ατρομήτου Πηγής Στέφανος
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με πέναλτι ο Πανδής Δημήτρης
Μπροστά στον κορυφαίο Διεθνή  διαιτητή που ανέδειξε ποτέ το Ελληνικό Ποδόσφαιρο Τάσο Κάκο ,και τους ελπιδοφόρους νεαρούς βοηθούς του ,Σπύρο  Προβατά και Σκορδίλη Θεοχάρη οι ομάδες παρατάχτηκαν ως εξής:
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ:
Μακρής Μ,Αθανασόπουλος,Πουλής Σ,Πουλής Ι,Σπάτουλας Α,Ζωχιός Ν,Δ,Λιάκουρας,Γουλιαρμής,Δαφνής,Κρις Λόης.
Έπαιξαν ακόμη  για τον Ηρακλή οι:
Πουλής Ευάγγελος,Πανδής Δημήτρης,Τσάλα Άλμπερτ
ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΦΡΑΣ:
Ρούσος Α,Τσολάκης Α,Παγιατάκης Σ,Ζώτος Ν,Μπολάνο Κ,Χονδρογιάννης Σ,Μούτας Ε,Μοδίδης Π,Πανάρετος,Ρίγγας Α,Β,
Έπαιξαν ακόμη για τον Ατρόμητο οι:
Σιδηρόπουλος,Νταιμπιάν,Πηγής
Σε κανένα γκολ δεν φέρει ευθύνη ο τερματοφύλακας του Ηρακλή Μίλτος Μακρής
Αξίζουν τέλος πολλά συγχαρητήρια στην ΕΠΣΚ, και στο σύνδεσμο διαιτητών Κέρκυρας που τοποθέτησαν βοηθούς του αγώνα τους νεαρούς Προβατά Σ και Σκορδίλη Θ, δίπλα στο σπουδαίο αυτόν διαιτητή Τασο Κάκο γιατί το Ελληνικό ποδόσφαιρο ,και ειδικά η Ελληνική διατησία ,έχει μεγάλη ανάγκη από πολλούς Τάσους Κάκους......