ΚΕΡΚΥΡΑ:Ο ΗΜΙΘΕΟΣ ΜΕ 6 ΡΟΠΑΛΙΕΣ..."ΑΛΛΑΞΕ ΤΑ ΦΩΤΑ" ΤΟΥ ΘΕΟΥ!!!!

ΑΠΣ "ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΑΓΙΟΥ ΜΑΡΚΟΥ 6-1 !!!
MVP: ΕΝΤΡΙ ΧΟΝΤΖΑ-ΜΙΛΤΟΣ ΜΑΚΡΗΣ
ΧΑΤ ΤΡΙΚ Ο ΝΙΚΟΣ ΒΑΓΓΑΛΑΤΗΣ

Του Nikola Souris
deka-markos1
Με κορυφαίους  τους Έντρι Χόντζα που έκανε «παπάδες» στο γήπεδο και τον Μίλτο Μακρή που κατέβασε  τα ρολά, τον Γιάννη Ζωχιό να βρίσκεται σε πολύ μεγάλα κέφια, τον Νίκο Βαγγαλάτη να σκοράρει κατά βούληση, το "βέλος' Λόη,το "τανκ" Γραικός να παρασύρει τα πάντα στο πέρασμα του, την άμυνα και το κέντρο για σεμινάριο,τα παιδιά  του Μπάμπη Αρβανιτάκη  ..."ΆΛΛΑΞΑΝ  ΤΑ ΦΏΤΑ"  στην κυριολεξία της ομάδα του Άγιου Μάρκου με 6-1 στο χαλί των ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ χτες το απόγευμα
Είναι αλήθεια πως σπάνια βλέπεις σε ματς, μια ομάδα να έχει 14 διακριθέντες , δηλαδή ΟΛΟΥΣ!!!
Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός του ποδοσφαιριστή του Αγίου Μάρκου θεοδωρόπουλου στο 19΄- εξάρθρωση ώμου,και τον κορυφαίο Κερκυραίο γιατρό,πρόεδρο του ΗΡΑΚΛΗ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ και Αντιδήμαρχο Κέρκυρας κ.Αλέκο Πουλή να επιστρατεύει όλη την επιστημονική του γνώση για να αποκαταστήσει τον τραυματισμό του άτυχου ποδοφαιριστή που μετά το ματς μετέβη στο Γενικό Νοσοκομείο Κέρκυρας!

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
7’ 1-0 Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Ανατροπή Γκερέκου στη μεγάλη περιοχή, πέναλτι και ο Γραικός ΓΚΟΛ!!!
17’ Ωραία μπάλα του Χότζα, κοντινή καρφωτή κεφαλιά του Γραικού, στα χέρια του Σπίνουλα.
34’ 2-0 Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Με ωραίο σουτ ο Βαγγαλάτης, ΓΚΟΛ!!!
37’ Φοβερή  επέμβαση του Μίλτου Μακρή, σε ψηλοκρεμαστό σουτ  στο Γαμα του Νικολόπουλου, λίγο έξω από την περιοχή.
38’ Επικίνδυνο σουτ του Βαγγαλάτη, λίγο άουτ.
40’ Καρφωτή κεφαλιά του προωθημένου Νικολόπουλου, ο Μακρής σε ετοιμότητα. Κόρνερ...
43’ 2-1 ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ. Φάουλ από δεξιά, με κεφαλιά ο Νικολόπουλος ΓΚΟΛ !!!  Ο«Αγ. Μάρκος  μπάινει ξανά στο ματς.
50’ Πολύ καλό, διαγώνιο σουτ του Α. Λάσκαρη, σύρριζα άουτ.
52’ 3-1 Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Κόρνερ Χότζα από δεξιά, άπιαστη κεφαλιά Βαγγαλάτη, στο πρώτο δοκάρι, ΓΚΟΛ!!!
54’ 4-1 Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Ωραία μπαλιά του Γιάννη   Ζωχιού απ’ το «φτερό», δίνει στον Λόη, που... επελαύνει και, με διαγώνιο «τελείωμα» ΓΚΟΛ !!!
56’ Σουτ του Α. Λάσκαρη, εκτός στόχου.
76’ 5-1 Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Ο Χότζας αξιοποιεί ασίστ του Λόη και κάνει ένα πανέμορφο ΓΚΟΛ!!!.
79’ 6-1 Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Άπιαστο σουτ του Βαγγαλάτη, ΓΚΟΛ!!!
81’ Μπλοκάρισμα  του Νικολούζου, σε σουτ του Γραικού.
85’ Εφοβερό βολέ του Λόη, από πάσα του Πανδή, η μπάλα σύριζα άουτ
Τα δύο όχι του Μίλτου Μακρή στον Μαυρωνά σε διάστημα μισού λεπτού!!!
87’ Τρομερό  σουτ του Μαυρωνά, στο «παράθυρο»,τρομερή εκτίναξη και η μπάλα κόρνερ
89’ Καρφωτή  κεφαλιά του Μαυρωνά στο  απέναντι αυτή τη φορά Γαμα απίστευτη εκτίναξή και η μπάλα κόρνερ