Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2011

MΠΡΑΒΟ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!

Η εθνική μας γονάτισε την Κροατία με 2-0
Μπράβο Ελλαδάρα!Μετά από ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο, η εθνική μας ομάδα επιβλήθηκε με 2-0 έναντι της Κροατίας και τώρα χρειάζεται μόλις μια ισοπαλία στο τελευταίο ματς έναντι της Γεωργίας, προκειμένου να σφραγίσει και επίσημα το εισιτήριο για...
... τα τελικά του EURO 2012.

Μετά από ένα νωχελικό πρώτο ημίχρονο, όπου οι δύο ομάδες έμοιαζαν σαστισμένες από τα επεισόδια που ξέσπασαν μόλις με την έναρξη του παιχνιδιού, οι διεθνείς μαςαπέδειξαν πως πίστευαν στη νίκη.

Στο 70' λεπτό και ύστερα από σέντρα του Γιώργου Καραγκούνη, ο Γιάννης Σαμαράς έπιασε όμορφο αριστερό σουτ κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Η βραδιά ολοκληρώθηκε στο 79' λεπτό, όταν ξανά ο Γιώργος Καραγκούνης, από εκτέλεση κόρνερ αυτή τη φορά, σέρβιρε τη μπάλα στο κεφάλι του Φάνη Γκέκα κι αυτός με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 2-0.