ΚΕΡΚΥΡΑ: ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΓΕΙΤΟΝΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ....

ΑΠΣ ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ - ΑΠΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ 2-1
           Με δύο...."Στρατηγούς" κέρδισε τη μάχη !!!
Παράδειγμα αθλητικού ήθους προς μίμηση από τον Κρις Λόη

Την ολική ανατροπή στα τελευταία λεπτά 15 λεπτά κατάφερε να πετύχει η Μπενίτσα έχοντας στην μηχανή της δύο...Στρατηγούς-Α΄ξαδέρφια- και έναν εκτελεστή – Τράνακας- και πήρε τους πρώτους τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα
Σε ένα πολύ μέτριο ματς που δεν διεκδικούσε δάφνες και με το διαιτητικό τρίο να ανέχεται το πολύ σκληρό παιγνίδι των γηπεδούχων-υπάρχουν πολλά παράπονα από την Διοίκησή του ΗΡΑΚΛΗ- Η ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ έφυγαν με τους τρεις βαθμούς κάνοντας την ολική ανατροπή αγού έχαναν μέχρι το 60 λεπτό με 0-1 χάρη σε εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Γραικού μετά από ανατροπή του Κρις Λόη στη μικρή περιοχή ντέρμπι

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

13΄Ο Leshi από τη μικρή περιοχή σουτάρει  ψηλά άουτ

22΄Κεφαλία του Γραικού από κόρνερ δίπλα από το δεξιό δοκάρι του Ντάικου άουτ

30΄ ΓΚΟΛ 0-1 . Ανατροπή του Κρις Λοη στη μικρή περιοχή πέναλτι εύστοχο από τον Γραικό
Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ
23΄Επέλαση του Ασημακόπουλου από δεξιά τετ α τετ με Ντάικο απόκρουση σε κόρνερ

25΄Σουτ από τον Leshi  άουτ

31΄Εκπληκτικό σουτ απ έξω από τη Μεγάλη περιοχη διαγώνια αριστερά τρομερή απόκρουση του Ντάικου
,διαγώνιο σουτ από τη μικρή περιοχή του Leshi 1-1

37΄Βολίδα έξω από την Μεγάλη περιοχή φανταστική απόκρουση του Μίλτου Μακρή-η απόκρουση του αγώνα!!!

Άδικη η αποβολή του Κρις Λόη  στο τέλος με 2η κίτρινη

Ξεχώρισαν απο τις Μπενίτσες οι: Στρατηγός Ι,Στρατηγός ΙΙ,Leshi,Τράνακας
Από τον ΗΡΑΚΛΗ οι : Μιχάλης Ασημακόπουλος,Μίλτος Μακρής,Γκερέκος, Γραικός

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Π. Γιούργας (Σκορδίλης, Μίχος), ο οποίος στο 90’ απέβαλε, με δεύτερη κίτρινη, τον Λόη, για επικίνδυνο παιχνίδι.
ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ (Σπ. Γιαννούλης): Ντάικος, Κούρκουλος, Γιαννιώτης, Γρ. Στρατηγός Ι, Μεγαλογένης, Ριγανάς, Γρ. Στρατηγός ΙΙ, Δημητριάδης, Κοντός, Λέσι, Τράνακας. Έπαιξαν και οι: Γιούργας, Γερασίμου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μπ. Αρβανιτάκης): Μακρής, Ασημακόπουλος, Σπ. Πουλής, Φαγογένης, Δ. Ζωχιός, Ζέρβας, Γ. Ζωχιός, Γκερέκος, Γραικός, Χότζας, Λόης. Έπαιξαν και οι: Β. Πουλής, Ιμβριώτης.

ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗ ΓΙΑΝΝΗ ΖΩΧΙΟΥ ΣΤΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΟ FACEBOOK ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ
H omades d einai mono oi monades einai h omadikothta H peitharxia h filia metaxu mas to pathos g th nikh pou eixe h adipali omada dusthxws d ta xoume auta k epeidh prepei na koitame thn autokritikh prwta apo ola egw prosopika hmoun apo tous pio kakous kante oloi thn autokritikh sas kai as analavoume tis euthines mas,emena prosopika m xei kourasei auth h katastash alla oso paizw s auth th omada tha prospathw mpwrw na pw para polla ala d einai h katalhlh wra auta pros t paron an thelete kateveite g proponhsh apo ekei xekinane ola telos mpravo st loh,maik pou htna oi kaluteroi sugnwmi apo th meria m p hmoun apo tous xeiroterour,euxaristw
                                            Η ΑΓΩΝΙΑ ΤΩΝ ΠΑΓΚΩΝ

Ο Μπάμπης Αρβανιτάκης του ΗΡΑΚΛΗ  με τον Γενικό Αρχηγό της ομάδας Πέτρο Λευτεριώτη
Ο Πρόεδρος της Μπενίτσας και ο προπόνητης της  Σπύρος Γιαννόυλης σε πρώτο πλανο
                                            ΩΡΑΙΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΔΡΕΣ
Ο αρχηγός της ομάδας Γιάννης Πουλής με την πανέμορφη συνοδό του; ,δίπλα  με το λευκό μπουφαν ο Υπέυθυνος ασφαλείας του διεθνούς αεροδρομίου "Ιωάννης Καποδίστριας" και ένας από τους μεγαλύτερους ποδοσφαιριστές που ανέδειξε η ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ κ. Ευγένιος Πουλής με την επίσης πανέμορφη συνοδό του;
Ο γνωστός τραγουδιστής Ναπολέων Μακρής επίσης πολύ καλός πρώην επιθετικός του ΗΡΑΚΛΗ, παρακολουθεί με τον Αρχηγό της ομάδας Γιαννη Πουλή την εξέλιξη του ματς
                                                           ΘΡΥΛΙΚΗ ΜΟΡΦΗ!!!!
Μιλτιάδης Μοναστηριώτης . Ένας από τους μεγαλύτερους τερματοφύλακες που ανέδειξε ποτέ το Κερκυραικό Ποδόσφαιρο.Πρωην παίκτης και προπονητής του ΗΡΑΚΛΗ μόλις φτάνει στο γήπεδο