Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

ΚΕΡΚΥΡΑ : ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΞΟΥΣ ΜΕ 0-3...

…με δύο Γκολάρες των αδελφών Μωραΐτη !!!

Στο   57’ ο Δημήτρης από σαράντα μέτρα με κεραυνό έστειλε την μπάλα στο δεξί παράθυρο της εστίας του Κουλούρη, και στο 86'του Άλεξ που με ατομική ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε στο διάβα του ακόμη  και τον τερματοφύλακα ’,ενώ το  σκορ  είχε άνοιξει στο 52’ με πέναλτι ο Άρμπι Κουμανάκος

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΡΜΠΟΣ

ΑΠΟΘΕΩΘΗΚΕ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ
Υπήρξε Γιατρός στο νησί επί σειρά ετων
 Άριστη η διαιτησία των Κορακιανίτη Βραδή Μυρίλλας

Ένας εκπληκτικός ΗΡΑΚΛΗΣ πέρασε σαν σίφουνας από τους Παξούς και κέρδισε την τοπική ομάδα 0-3

Οι "Άγιοι" ξεκίνησαν μουδιασμένα τον αγώνα και αυτό επειδή η ομάδα των Παξών έπαιξε με πολύ κλειστή άμυνα και είχε πυκνώσει το κέντρο με αποτέλεσμα να περιορίσει σε όλο το Α' Ημίχρονο τους επιθετικούς του ΗΡΑΚΛΗ σε ένα ανούσιο παιγνίδι, ήταν άριστα στημένοι στην "πρώτη" του νέου τους προπονητή κ. Παντελή Παπαδιώτη ο οποίος μάλιστα έιχε ξαναθητεύσει στην ομάδα των Παξών με μεγάλη επιτυχια πριν λίγα χρόνια

Δύο παλιοί γνώριμοι !!! Ο Παντελής Παπαδιώτης σε μια μοναδική χειραψία με τον Σπύρο Πουλή Σούρο όταν ήταν και οι δύο στην ομάδα του Ωρωπού που αγωνιζόταν στην Α1 ΗΠΕΙΡΟΥ, ο μεν πρώτος σαν προπονητής ο δε δεύτερος σαν παίκτης του, και σήμερα αντίπαλοι !!!

Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση άλλαξε εντελώς και αυτό έγινε γιατί ο προπονητης του ΗΡΑΚΛΗ ανακάτεψε την τράπουλα αφού πέρασε στην θέση του Κρίς Λόη τον Σπύρο Πουλή - Σούρο που νοικοκύρεψε την αριστερή πλευρά καθώς και το σχηματισμό της ομάδας με αποτέλεσμα να γίνει καταιγιστικός
Το ΓΚΟΛ ήρθε πολύ νωρίς στις αρχές του Β 'Ημιχρόνου  μόλις στο 52' όταν ο Άλεξ Μωραιτης σε  σέντρα του στη μεγαλη περιοχή κόπηκε από χέρι αντιπάλου και ο ΆΡΙΣΤΟΣ  χτες διαιτητής του αγώνα κ.  Κορακιανίτης  έδειξε την άσπρη βούλα
Ο Άρμπι Κουμανάκος έγραψε το  0-1

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΔΥΟ ΓΚΟΛ ΠΟΙΗΜΑΤΑ
                                          Serial killers

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗΣ
ΑΛΕΞ ΜΩΡΑΙΤΗΣ
 Στο 57'ο Δημήτρης Μωραΐτης εξαπολύει έναν Κεραυνό απο 40 μέτρα περίπου και καρφώνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του τερματοφύλακα Κουλούρη 0-2,αναγκάζοντας όλους να υποκλιθούν στο μεγάλο ταλέντο του, ταλέντο εξίσου μεγάλο και του αδελφού του Αλέξ όταν στο στο 86' έκλεψε την μπάλα στην μεγάλη περιοχή  με το κεφάλι και αφού άδειασε  όσους βρήκε μπροστά του πέρασε και τον Κουλούρη και μπήκε σχεδόν με την μπάλα στα δίχτυα 0-3

Η ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 90' ο Αρσένης Κουλούρης σουτάρει  δυνατά λίγο έξω από τη  μικρή περιοχή ο Μίλτος Μακρής αποκρούοντας  την στέλνει στο οριζόντιο δοκάρι  και στην επαναφορά αποκρούει το σουτ από ένα μέτρο του Τέσσα