ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΕΣ - ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΥΛΙΩΤΩΝ 2-1

Του Νikola Souris
Στους Καστελάνους με την ΒΟΛΙΔΑ ο ΗΡΑΚΛΗΣ, με τον  ΑΣΤΕΡΑ ΠΕΤΡΙΤΗ
  εκτός και ο ΟΛΥΜΠΟΣ στο Πετριτή αύριο το μεσημέρι

Άντεξε για 76 λεπτά ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ την πολιορκία του ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΕΣ που είχε την απόλυτη υπεροχή σε όλο τον αγώνα με ποσοστό  80-20 και που άνοιξε το σκορ ,χάρη σε μια υπέροχη  ασιστ σέντρα από αριστερά του Ρομαντζά ο Νίκος Κονισπολιάτης, κορυφαίος του αγώνα, με καρφωτή κεφαλιά  έστειλε την μπάλα  στα δίχτυα

Το γκολ του Νίκου Κονισπολιάτη ήταν καρμπόν  με αυτό που πέτυχε στο ίδιο λεπτό με τον στον αγώνα που έγινε πριν λίγες μέρες με τον ΟΔΥΣΣΕΑ για το κύπελλο αλλά όχι με κεφαλιά αυτή τη φορά αλλά αλλά με σουτ!!!

Στο 88'  το τανκ του ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΕΣ Παππάς αφού διεσχισε όλη την αριστερή  πλευρά του γηπέδου και πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του έδωσε πάρε βάλε στον Ιωνά που δεω  δυσκολεύτηκε  με ωραίο πλασέ να κάνει το 2-0

Στο 90+ ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ μείωσε με σουτ του Μεσημέρι σε 2-1
Αξίζει να σημειωθεί πως και οι δύο ομάδες χρησημοποίησαν πολλά νέα παιδιά σήμερα στη σύνθεση τους δείγμα της φιλοσοφίας των δύο προπονητών !!!!!
Ο ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΕΣ ήταν καλύτερος και κέρδισε δίκαια !!!!!
Άριστη η Διαιτησία των : Τόμπρου, Θ. Βλάσση, Νικομάνη
           Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΣΙΝΑΡΑΔΕΣ (Γ. Σφακιανάκης): Ζάχος, Χ. Γραμμένος, Αυλωνίτης, Μυρίλλας, Ρομαντζάς, Μαχαιρίδης, Κονισπολιάτης, Ιμέρη, Ιωνάς, Βλάχος, Τσάνι

Έπαιξαν κι οι: Παππάς, Π. Γραμμένος, Σούκερας

ΟΔΥΣΣΕΑΣ (Τ. Μουζακίτης): Θ. Μουζακίτης, Ν. Κατσαρός, Στ. Κατσαρός, Β. Κατσαρός, Μεσημέρης, Ν. Μουζακίτης, Λ. Μουζακίτης, Γκερέκος, Ταχτατζής, Κ. Μουζακίτης (Μπακιράτος), Αργυρός