Πέμπτη 13 Νοεμβρίου 2014

ΚΕΡΚΥΡΑ : ΚΑΙ ΟΜΩΣ ! ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΟΥΔΗΣ....

....αλλά στο πρωτάθλημα παραμένει αήττητος!!!
 Έχασε με 3-2 ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ από τον ΟΦΑΜ και αποκλείστηκε από το Κύπελλο !!!!
Καρέ-καρέ το θρίλερ του ΑΗ ΜΑΘΙΑ

Μεγάλη σφυρίχτρα ο ΜΟΥΧΛΙΑΝΙΤΗΣ που κράτησε το ντέρμπι σε υψηλό επιπεδο
            Άριστοι οι βοηθόι του  Α Βλάσσης και Δράμπαλος

Χωρίς τον τιμωρημένο Νίκο Μπούρμπο και τους Σπύρο Πουλή Σούρο,  Γιάννη Πουλή έπαιξε ο ΗΡΑΚΛΗΣ

Ο κ. Μουχλιανίτης στη μέση καθώς και ο κ. Α Βλάσσης αριστερά και ο κ. Δράμπαλος απέδειξαν για μια ακόμη φορά πως οι Κερκυραίοι Διαιτητές έχουν θέση στα μεγάλα σαλόνια σε σχέση με όλα αυτά τα διαιτητικά συνονθυλεύματα που βλέπουμε κάθε Κυριακή στην Souper League και μας κάνουν να γελάμε

Γιάννης Καλούδης

Τέλειο στήσιμο από τον Γιάννη Καλούδη που έκανε συντήρηση δυνάμεων εν όψη του μεγάλου Σαββατιάτικου ντέρμπυ κορυφής με τον ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ,όπου στο τέλος ανακάτεψε την τράπουλα και παραλίγο να κλέψει το ματς αφού ο ΗΡΑΚΛΗΣ έχασε τρεις κλασικές ευκαιρίες

ΔΕΙΤΕ ΚΑΡΕ - ΚΑΡΕ ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
5’ O Aλ. Μωραίτης βρίσκει τον Κουμανάκο σε επίκαιρη θέση, αλλά ο τελευταίος κάνει «τσαφ».
9’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΑΜ, με το σουτ του Χρ. Αρμενιάκου να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.
15’ ΓΚΟΛ Ο ΟΦΑΜ. Με καρφωτή κεφαλιά, μετά από κόρνερ, ο Γραμμένος  1-0
21’ Ο Γραμμένος απειλεί εκ νέου με το κεφάλι, έξω.
36’ Δυνατό σουτ του Φούκη, απομακρύνει ο Μακρής.
40’ Πέναλτι για τον Ηρακλή, σε χέρι αμυντικού, μετά από προσπάθεια του Κούτσικου. Έντονες οι διαμαρτυρίες των γηπεδούχων και ένταση στον αγωνιστικό χώρο.
41’ 1-1, ΓΚΟΛ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Ο Αλ. Μωραϊτης εκτελεί, ο Καποδίστριας, σε χρόνο αποκρούει, αλλά ο Alex παίρνει τον ριμπάουντ και ισοφαρίζει.
45’ Καλό σουτ του Μαγκάβερν, η μπάλα εκτός εστίας.
47’ Κεφαλιά του Κέπη, μετά από φάουλ- γέμισμα, η μπάλα άουτ.
49’ Ο Πατέλης δοκιμάζει το πόδι του σε εκτέλεση φάουλ, έξω.
64’ Ο Αλ. Μωραϊτης επιχειρεί να απειλήσει με το κεφάλι, αλλά άστοχα.
68’ Ο Κουμανάκος δοκιμάζει το πόδι του, δεν...
74’ Σουτ του Γραμμένου, ο Μακρής χάνει την μπάλα, νέα τελική, από τον Φούκη, ο Αλ. Μωραϊτης βρίσκει την μπάλα με το χέρι προ της γραμμής. Πέναλτι με υπόδειξη του βοηθού, δίχως, όμως, να δοθεί και κόκκινη. Νέα ένταση...
77’ 2-1, ΓΚΟΛ Ο ΟΦΑΜ. Ο Φούκης ευστοχεί από την «άσπρη βούλα», προβάδισμα ο ΟΦΑΜ.
84’ Εξαιρετικό σουτ του Ασημακόπουλου, πιο... εξαιρετική αντίδραση του Καποδίστρια, που «κατεβάζει» την μπάλα.
86’ 3-1, ΓΚΟΛ Ο ΟΦΑΜ. Οι γηπεδούχοι βγαίνουν στην κόντρα και ο Γραμμένος δείχνει να «κλειδώνει» τη νίκη- πρόκριση.
89’ 3-2, ΓΚΟΛ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Νέο ενδιαφέρον στο ματς, σκόρερ ο Δ. Μωραϊτης, με σουτ.
90’+ Τεράστια ευκαιρία για τον «Ήρα» να στείλει τον αγώνα στην παράταση, με τον Χονδρογιάννη να αστοχεί εξ επαφής!
90’+ Ο Κούτσικος βρίσκεται μέσα στην περιοχή και κάπως πλάγια, επιχειρεί το σουτ, έξω
90+ Μεγάλη ευκαιρια με τον Κρις Λόη άουτ
                    ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
 ΟΦΑΜ (Ε. Αβραμιώτης): Θρ. Καποδίστριας, Ματσοβίλα, Σ. Ρίζος, Γ. Λειβαδιώτης, Γ. Αρμενιάκος, Γραμμένος, Κέπης, Μαγκάβερν, Κ. Ανδριώτης, Φούκης, Χρ. Αρμενιάκος. Έπαιξαν και οι: Ι. Καποδίστριας, Χ. Καποδίστριας, Χ. Ανδριώτης.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Γ. Καλούδης): Μακρής, Κόντης, Γκερέκος, Φαγογένης, Πατέλης, Δ. Μωραϊτης, Κούτσικος, Ασημακόπουλος, Ζωχιός, Κουμανάκος, Αλ. Μωραϊτης. Έπαιξαν και οι: Χονδρογιάννης, Βαγγαλάτης, Λόης.

Ο ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ

Ο ΘΥΜΙΟΣ ΑΒΡΑΜΙΩΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΓΚΟΣ ΤΟΥ

Η ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ
κα. ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΗΤΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΑΓΓΑΛΑΤΗ

Απίστευτο το στήσιμο της ομάδας του ΗΡΑΚΛΗ από τον κόουτς των Αγίων που έκανε συντήρηση δυνάμεων αφού το Σάββατο 15/11 το μεσημέρι στο κανόνι παίζει το μεγάλο ματς με τον ΑΟ ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ