Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

ΚΕΡΚΥΡΑ:ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ!

ΑΠΣ"ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ "- ΠΑΣ ΜΑΓΙΑ 3-1
                                                                               Γράφει ο Nikola Souris
Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ όπου στο πρώτο επίσημο ματς της νέας σαιζόν κέρδισε άνετα τον ΠΑΣ ΜΑΓΙΑ με σκορ 3-0 για το κύπελλο ερασιτεχνών Κέρκυρας, και που όπως δείχνουν τα πράγματα αναμένεται να είναι το μεγάλο φαβορί της...

... κατηγορίας για την άνοδο.
Η ομάδα του Κώστα Θεοτόκη ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια και στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα το σκορ ήταν ήδη 3-0,ενώ έχασε σωρεία κλασικών ευκαιριών για να πάρει το σκορ μεγάλες διαστάσεις λόγω αστοχίας των επιθετικών της, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως αγωνίστηκε χωρίς το βασικό της σέντερ μπακ Γιάννη Πουλή λόγω τραυματισμού.
Στο 9 λεπτό  ο Γιάννης Ζωχιός άνοιξε το σκορ  με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής ύστερα από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του ΠΑΣ ΜΑΓΙΑ ,ενώ στο 13 λεπτό  με διαγώνιο πλασέ ο πολύ καλός Νίκος Πουλημένος διπλασίασε το σκορ   και στο 19  λεπτό ο ίδιος παίκτης με εξαιρετική κεφαλιά ύστερα από σέντρα ακριβείας του Αθανασόπουλου.
έκανε το 3-0
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και στο 65 λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι  ο Στογιάννος έκανε το τελικό 3-1 ύστερα από ανατροπή του Κούρκουλου που ήταν σε θέση για Γκολ
Από τον ΗΡΑΚΛΗ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ διακρίθηκαν οι Γιάννης Ζωχιός,Νίκος Πουλημένος,Κουμανάκος Α και ο εξαιρετικός Βαγγέλης Πουλής